فرش ماشینی درجه یک

فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته

فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته
جهت نمایش اندازه واقعی عکس فرش روی تصاویر زیر کلیک نمایید:
فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته فرش 1500 شانه افشان گل ریز گل برجسته

ویژگی های مهم فرش

تعداد رنگ به کار رفته در فرش :
8 رنگ
تراکم عرضی فرش (شانه) :
1500 شانه
تراکم طولی فرش (تراکم) :
4500
جنس نخ خاب :
اکریلیک هایبالک
جنس نخ پود :
پنبه اصل
دستگاه بافت :
HCIx2
ارتفاع نخ خاب :
1±6 میلیمتر
تراکم پود در متر :
4500
تراکم گره در متر مربع :
2250000
محصول ویدئو ندارد
کد فرش :
cls1528
وضعيت موجودی :
موجود است
ابعاد :
رنگ :
0 تومان 
 

فرش 1500 شانه نقش و نگارهایی دارد با اصالت ایرانی که تار و پود این نقش و نگارهای ایرانی بر خلاف قالی های دستباف که با دست بافندگان زده می‌شود، با دستگاه های بافندگی بسیار پیشرفته به صورت فرش با تراکم بالا تولید می‌شود؛ به گونه ای که بیننده از تماشای زیبایی های آن لذت می‌برد و طنین انداز منازل ایرانی می‌شود.

فرش 1500 شانه افشان گل ریز یکی از مدل های طرح های سنتی و کلاسیک کاشان است که اوج هنر و فرهنگ اصیل ایرانی را می توان در تار و پود این فرش 1500 شانه گل برجسته دید.

در طی سال های متمادی، بعد از سبک کلاسیک و سنتی، سبک های مختلف فرش ماشینی ارائه شدند؛ ولی هرگز طرح کلاسیک، علاقه مندان خود را از دست نداده است و با هم فکری طراحان خوش ذوق و باسلیقه، این طرح ها مورد عنایت قشر جوانان نیز قرار گرفته است و فرش های 1500 شانه جزو دسته ای از بافته های ماشینی است که در نقش و نگارهای ایرانی ارائه می‌شود و طرح و نقشه آن به صورت گل برجسته است.

فرش طرح افشان مدلی از طرح های بدون ترنج دار است که با پیچش شاخه ها همراه با گل های ختایی ریز و درشت و جوانه ها طراحی شده است. در این طرح زیبای ایرانی، همه اجزای طرح و نقشه به هم پیوسته و متصل است و گل ها، شاخه و اسپیرال ها در عین پراکنده بودن، بند بند آن ها به هم مرتبط است به گونه ای که انگار طراح، از شروع طراحی تا انتها، در هنگام کشیدن طرح، دست خود را از روی کاغذ بر نداشته است.

گل های شاه عباسی که یکی از نقوش ختایی است به همراه با جوانه ها روی شاخه های و منحنی های قوس دار در این فرش 1500 شانه به صورت گل برجسته خودنمایی می‌کنند که قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه بیشتر از دیگر ابعاد این طرح است که با عرض 3 متر و طول 4 متر ارائه می‌شود.

 

بررسی کیفیت فرش 1500 شانه افشان گل ریز

همه خریداران، فرش 1500 شانه را بافته ای زیبا، ظریف و دستباف گونه می‌دانند که زیبایی بسان قالی های دستباف ابریشمی دارند که بهترین جایگزین قالی های دستباف به شمار می‌رود؛ چون قیمت فرش 1500 شانه بسیار پایین‌تر از قالی های دستباف است و طرح و نگاره سنتی و کلاسیک آن، جدیدتر و به روزتر از طرح های قالی های دستباف است.

کیفیت، زیبایی طرح و نگاره و ماندگاری این فرش های ماشینی قابل مقایسه با اولین بافته های ماشینی که در 50 سال پیش تولید شد، نیست و قدرتی بسیار فراتر و بیشتر دارد که تولید این فرش های 1500 شانه گل برجسته نیازمند نخ خاص آکریلیک هیت ست شده با نمره 50 و 55 و با دستگاه پیشرفته HCIx2 است.

تولید این محصول که طرح های آن الهام گرفته از طرح های اصیل ایرانی است بدین صورت است که در یک متر از عرض آن 1500 گره و در یک متر از طول آن 4500 گره زده شده است و تولید آن مدیون حضور تکنولوژی در صنعت فرش است که سبب شد تا صنعت فرش ایران بدرخشد و رقبای دیگر کشورها نتوانستند فرش دستباف گونه همانند این بافته های ظریف تولید کنند.

تراکم بالاتر در این فرش مدل افشان، سبب فشردگی بیشتر و شانه بیشتر سبب ظرافت طرح و نقشه شده است. ظرافت بالا و ضخامت کم این مدل فرش سنتی سبب شده است تا این بافته های اصیل ایرانی، مناسب برای مکان های لوکس، فاخر و رسمی باشند و بافت فشرده و منسجم فرش 1500 شانه سبب شده است تا ظاهری بسان پارچه های مخملی شکل داشته باشد.

به دلیل حجم بالای گره، ارتفاع نخ خاب آن باید کم شود و بدین صورت است که ضخامت فرش 1500 شانه کمتر از دیگر محصولات است؛ چون اگر این از ارتفاع نخ خاب کم نشود، این گره ها روی هم قرار می‌گیرند و جلوه طرح و نقشه از بین رفته و بدین صورت، طرح و نگاره، جلوه زیبایی ندارند.

 

فرش طرح افشان 1500 شانه، گزینه ایده آل برای دکوراسیون های ایرانی

شاید عده ای تصورشان بر این باشد که نقوش فرش های 1500 شانه به دلیل کلاسیک و سنتی بودن، با عناسر دکوراتیوهای مدرن نمی تواند هماهنگ شود؛ در صورتی که چنین نیست.

امروزه طرح های سنتی و کلاسیک به گونه ای هستند که می‌توان از آن ها در دکوراسیون داخلی مدرن بهره برد؛ از قبیل فرش طرح افشان 1500 شانه که در میان دنیای طرح های کلاسیک، جزو طرح های پرطرفدار است و به دلیل افشان و پراکندگی اجزا و گل های آن و نداشتن ترنج و لچک، مناسب برای انواع دکوراسیون هاست.

مزیتی که این طرح نسبت به طرح ترنج دار دارد این است که در طرح ترنج دار، مرکزیت قالی مشخص است و توجه بیننده، معطوف به ترنج میانی است که همانند مدالی می درخشد؛ ولی در فرش طرح افشان به دلیل نداشتن مرکزیت، توجه چشم به تمامی متن قالی است و زیبایی تمامی طرح و نقشه به چشم می‌خورد. از این رو بهتر است مبلمان به اطراف این طرح زیبا چیده شود.

پراکندگی گل های افشان در این فرش 1500 شانه گل برجسته سبب شده است تا خطای دید در دکوراسیون ایجاد کند و فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. این مدل افشان در رنگ نسکافه ای و بژ، فضایی مجلل و فاخر را ایجاد کرده و بهترین انتخاب برای مکان های رسمی است و می توان آن را با مبلمان کلاسیک و سلطنتی ست کرد.

 

خرید فرش 1500 شانه مستقیم از کارخانه

فرش 1500 شانه ساویز بافت با طرح های مختلف ایرانی و بسیار زیبا نظر مخاطبان را به خود جلب کرده است. طرح ها و نگاره هایی که همانند طرح های قالی های دستباف، خود زندگی است و طرح های ایرانی آن طنین انداز دکوراسیون های گرم ایرانی است.

شرط می‌بندیم که قیمت فرش 1500 شانه از تمام فروشگاه هایی که می‌شناسید کمتر باشد و دلیل آن هم فروش مستقیم و بدون واسطه این کارخانه است که برای اینکه اعتبار مشتری را به دست آورد و برای ارائه محصول اصل و باکیفیت، به صورت مستقیم و بدون واسطه این محصولات را به فروش می‌رساند.

خرید حضوری و خرید اینترنتی فرش را ساویز بافت قرار داده است تا دسترسی به گلستانی بی نظیر از طرح های اصیل ایرانی به راحتی خریداری شود.
فرش 1500 شانه گل برجسته ساویز بافت با ضمانت اصل و گارانتی معتبر به فروش می‌رسد.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان
بد          خوب

نظر:

تذکر: از HTML پشتیبانی نمیشود!

captcha_image_titlerefresh_captcha_image_title
توضیحات ویژه

راهنمای درست انداختن فرش 1500 شانه گل برجسته در دکوراسیون

انداختن فرش 1500 شانه گل برجسته با دیگر محصولات متفاوت است؛ چون این بافته ها جزو فرش های زینتی هستند که نمی‌توانند به عنوان کف پوش عمل کنند و برای مکان هایی مناسب است که فرش 1500 شانه گل برجسته در وسط سالن پهن شده و مبلمان و دیگر عناصر و اکسسوری ها به دور آن چیده شود.

از این رو برای پذیرایی هایی که از مبل استفاده نمی‌شود و به جای مبلمان، پشتی وجود دارد، فرش ۱۲۰۰ شانه یا 1000 شانه یا فرش ۷۰۰ شانه پیشنهاد می‌شود.
دلایلی که توصیه می شود که فرش 1500 شانه تراکم 4500، کوچکتر از فضا انتخاب شود:

  • پایه های مبل و یا دیگر وسایل سنگین به تارو پود فرش 1500 شانه نازک آسیب می‌رساند.
  • طرح های 1500 شانه، طرح های پیچیده و شلوغ است و اگر بین این طرح و دیوار فاصله ای باشد، زیبایی دکوراسیون بیشتر می‌شود.