فرش ماشینی درجه یک

ضمانت اصل بودن فرش ماشینی

ضمانت اصل بودن فرش ماشینی یکی از معیارهای مهم در هنگام خرید برای اکثر مشتریان به شمار می آید که به واسطه آن می توانند از کیفیت و دوام محصول خریداری شده خود اطمینان حاصل نمایند. گروه ریسندگی و بافندگی ساویز بافت به عنوان یکی از تولید کننده های معتبر فرش ماشینی در سطح شهر فرش کاشان با تجربه بیش از سی سال سابقه فعالیت در این زمینه، تمامی محصولات خود را همراه با گارانتی معتبر ضمانت فرش ماشینی ارائه می نماید. اما ضمانت فرش شامل مواردی می شود که در ادامه به صورت مختصر بدان پرداخته شده است.

گارانتی فرش ماشینی شامل مواردی چون اصل بودن فرش به لحاظ کیفی، تعداد شانه و تراکم، ارتفاع نخ خاب، تعداد رنگ بندی و برند می شود که تمامی این موارد را می توان روی برچسب پشت فرش مشاهده نمود. البته به جهت اطمینان حاصل نمودن از صحت اطلاعات حک شده روی لیبل می توانید خود به عنوان یک کارشناس دست به کار شوید. بدین منظور ابتدا می توانید به شمارش تعداد گره های بافته شده در یک سانتی متر عرضی و طولی بپردازید. اگر قصد خرید فرش 700 شانه 2550 تراکم را دارید، تعداد گره های موجود در ده سانتی متر از قسمت عرض باید 70 گره و ده سانتی متر از قسمت طول باید شامل 255 عدد گره باشد.

از دیگر موارد گارانتی اصل بودن فرش ماشینی می توان به جنس الیاف بافت به کار رفته در آن اشاره داشت که به طور مثال اگر از جنس اکریلیک هیت ست شده برخوردار است، با دست کشیدن روی خاب فرش، گره ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد شده و حس لطافت و نرمی خاب را به راحتی حس می نمایید. علاوه بر آن خاصیت ارتجاعی، تثبیت رنگ پذیر و مقاومت بالا در برابر حرارت از دیگر ویژگی های این نوع الیاف مصنوعی است که در هنگام خرید می توانید متوجه آن شوید. ارتفاع نخ خاب نیز با اطلاعات حک شده پشت فرش باید یکسان باشد و می توانید آن را با خط کشی اندازه گیری نمایید. تعداد رنگ بندی را نیز می توانید به صورت چشمی در نقشه و زمینه فرش مشاهده و با تعداد رنگ روی برچسب فرش مطابقت دهید.

در خریدهای حضوری و غیر حضوری دقت داشته باشید که با خرید فرش ماشینی گارانتی معتبر و دارای نشان اصل را از فروشنده درخواست و تحویل بگیرید تا در صورت مواجهه با عیب و مشکل، بتوانید آن را مرجوع و یا نعویض نمایید. علاوه بر آن گارانتی اصل کالا باید حاوی نشان استاندارد جهانی، لوگو شرکت و آدرس کارخانه و شماره های تماس معتبر باشد.