فرش ماشینی درجه یک

خدمات پس از فروش ساویز بافت

خدمات پس از فروش ساویز بافت شامل خدماتی می شود که در راستای جلب رضایت مشتریان پس از خرید ارائه می گردد. این خدمات به صورت مستقیم از سوی شرکت به مشتریانی که با خرید محصولی معیوب و دارای مشکل موجه شده اند، ارائه می گردد. خدمات پس از فروش فرش کاشان شامل موارد زیر است که تقریبا در تمامی شرکت های تولید کننده یکسان است و در ادامه مطرح خواهد شد.

خدمات پس از فروش فرش
تحت شرایطی برای خریداران محقق خواهد شد که مشتریان تا هفت روز پس از خرید مشکل را به واحد مربوطه اطلاع دهد و طی این هفت روز از فرش استفاده ننماید. در غیر این صورت شرکت در قبال تعویض و یا عودت وجه هیچ وظیفه ای بر عهده نخواهد داشت. از جمله موارد که شامل خدمات پس از فروش می شود می توان موارد زیر را نام برد:
-    تکرار سیلندر یا نقشه در دو ردیف
-    دو رنگ بودن زمینه
-    سوراخ و یا در آمدگی نخ
-    عدم صحت و انطباق اطلاعات روی لیبل فرش با گفته های کارشناس فروش
-    ارسال محصول اشتباهی
-    وجود شکستگی در بافت فرش ماشینی
-    و...

به صورت کلی خدمات پس از فروش نوعی گارانتی به شمار می آید که مشتری پس از خرید تا هفت روز کاری در صورت وجود عیب فنی و ظاهری و یا ارسال اشتباه محصول، این حق را دارد که مشکل را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع رسانی نموده تا اقدامات لازم جهت ارجاع و تعویض محصول از طریق این قسمت برای خریدار انجام شود. به صورت کلی شرکت های معتبری هم چون گروه ریسندگی و بافندگی ساویز بافت با ارائه محصولاتی با طراحی زیبا و اصیل، فرش بدون پرز، فرش درجه یک، فرش بافته شده با بهترین الیاف بافت، فرش ضد لک و ضد چروک، ضد الکتریسیته ساکن، برخوردار از جنسی نرم و لطیف، فرش ضد حساسیت، فرش با دوام و مقاوم در برابر پاخوردگی، رنگ بندی متعدد، فرش قابل شستشو با مواد شویند، مقاوم در برابر حرارت مستقیم، متنوع ترین طرح های فرش مدرن و کلاسیک، برخوردار از استاندارد ملی ایران، گارانتی معتبر اصالت و سلامت فیزیکی فرش توانسته اند رضایت مشتریان را در این مورد جلب نموده و با آمار کمتری برای مرجوعی و تعویض مواجه گردند. فروشگاه ساویز بافت مرکزی معتبر جهت خرید فرش ماشینی درجه یک کاشان با قیمت مناسب همراه با گارانتی معتبر کالا و خدمات پس از فروش برای تمامی مشتریان می باشد.