فرش ماشینی درجه یک

آیا فرش کودک بر سلامتی بچه ها تاثیر دارد؟

آیا فرش کودک بر سلامتی بچه ها تاثیر دارد؟ فرش ساویز بافت

ایجاد یک محیط مناسب و فضای کودکانه برای بچه ها از وظایف والدین است. محیطی که برای خواب و استراحت کودکان، آموزش، بازی و سرگرمی و... مناسب باشد. وسایل این فضا بالاخص، فرش اتاق کودک باید متناسب با روحیات و سن کودک باشد و انعکاس دهنده علایق او باشند؛ چون نقش مهمی در روحیات و رفتارهای آن ها دارد. تهیه وسایل به بهترین شکل و نحوه چیدمان آن از وظایف والدین است. برخی از والدین بر این باورند که کیفیت وسایل از جمله فرش کودک مهم است؛ ولی چه بسا یک محیط نامناسب منجر به بروز برخی از رفتارهای نابسامان از جمله پرخاشگری در کودکان می شود. پس باید گفت که در تهیه وسایل کودک از جمله فرش اتاق کودک والدین باید به سلامت جسم و سلامت روح و روان فرزندشان اهمیت دهند و والدین باید در نظر داشته باشند که فرش اتاق کودک بر سلامتی بچه ها تاثیر دارد.

 

تاثیر فرش کودک در سلامتی فرزندان

آیا می‌دانید فرش کودک چه تاثیری بر سلامتی کودکان دارد؟
کودکان بالاخص بچه های زیر 6 سال، یکسره در حال تحرک و بازیگوشی هستند. والدین باید فضایی امن را برای آن ها ایجاد کنند و فارغ از هر گونه نگرانی به کارهای روزمره بپردازند؛ چون بیشتر اوقات، کودکان در حال جست و خیز و بازی هستند و یا کودکان نوپا روی زمین سینه خیز می روند. به همین دلیل ایجاد محیطی سالم و امن، ضروری است.

فرش عروسکی اتاق بچه؛ یک کفپوش است که می تواند عایق خوبی برای ورود سرما از کف زمین باشد. فرش برای اتاق کودک ضروری است، چون در حفظ سلامتی کودک نقش دارد و ایمنی او را فراهم می سازد. شاید با این صحنه زیاد روبرو شده باشید که کودکان بالاخص کودکان نوپا در هنگام راه رفتن به زمین می افتند. سفت بودن کف زمین ممکن است سبب آسیب به آن ها شود. از این رو کف اتاق کودک باید عایق بندی شوند.

برخی از والدین کف اتاق کودکشان را فوم یا موکت می پوشانند و عقیده شان این است که تمامی اتاق کودک باید با کفپوش پوشانده شود. موکت ها که ضخامتی کمی دارند و سطح آن ها سفت است و کفپوش مناسبی برای اتاق کودکان نیستند؛ البته امروزه موکت ها در طرح های کودکانه نیز تولید می شوند که والدین را به خرید ان ها تحریک می کند. فوم ها نیز دارای مواد پلاستیکی و سمی هستند که ممکن است دهان و یا صورت کودک تماس با این کفپوش ها داشته باشد و برای کودکان نوپا خطر آفرین باشد. از طرفی دیگر ممکن است کودکان با دندان سطح فوم را بکنند و در دهان خود کنند.

فرش اتاق بچه بهترین نوع کفپوش است که با الیاف مصنوعی آکریلیک، پلی پروپیلن و یا پلی استر بافته می شوند و این الیاف قبل از بافت، هیت ست می شوند و پرزهایشان گرفته می شود و در این مرحله بادوام و مقاوم می شوند.
الیاف نامرغوب وقتی در بافت فرش کودک به کار می روند می توانند سبب بروز بیماری هایی اعم از تنگی نفس، آلرژی و آسم شوند. بروز این بیماری ها در نوزادان و کودکان زیر 2 سال بیشتر است؛ چون تماس پوستی این کودکان با فرش اتاق کودک بیشتر است.
فرش اتاق کودک باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 

بدون پرزدهی

فرش ماشینی اتاق کودک باید بدون پرز باشد. بدن کودکان حساس است و ریه ها و پوستشان آسیب پذیر تر است. از این رو به والدین توصیه می شود که مدل فرش اتاق کودک با الیاف مصنوعی هیت ست شده بافته باشد تا پرزهای الیاف در حین مرحله تثبیت حرارتی هیت ست، گرفته شود. والدین به راحتی می توانند فرش کودک ضد حساسیت را خریداری کنند و بدین صورت سلامتی فرزندشان تضمین می شود. الیاف هیت ست نشده نه تنها پرزدهی بالایی دارند بلکه گرد و غبار را به خود جذب می کنند. پرزهای روی فرش ممکن است در هوا نیز پراکنده شوند و بدین صورت فضایی ناسالم را ایجاد کنند.

 

قابل شست و شو

در هنگام خرید فرش کودک به ویژگی قابل شست و شو بودن آن باید توجه شود. فرش اتاق کودک بیشتر از کفپوش سایر فضاها در معرض کثیفی و آلودگی است. کودک روی زمین غذا می خورد، با آبرنگ و مداد شمعی نقاشی می کشد، بازی می کند و.... مسلما در هنگام این فعالیت ها، فرش کودک کثیف می شود. تمیز بودن فرش عروسکی بسیار مهم است از این رو خیلی زود باید شسته شود؛ چون کودک ممکن است از روی زمین غذا بردارد و در دهانش بگذارد از طرفی تماس پوستی کودک با کفپوش اتاقش زیاد است و اگر کفپوش آلوده باشد مسلما سبب بروزی بیماری های پوستی می شود. بهترین فرش اتاق کودک، کفپوشی است که بعد از شست و شوهای مکرر، ماهیت و شکل خود را از دست ندهد.

 

نرم و لطیف

فرش اتاق کودک عروسکی؛ باید نرم و لطیف باشد. کودکان در اتاقشان یکسره در حال فعالیت، جنب و جوش و بازی هستند. کودک نوپایی را در نظر بگیرید که روی زمین سینه خیز می رود از این رو ویژگی نرمی فرش کودک بسیار مهم است. برخی از والدین به طور ناآگاهانه، آرامش و امنیت را از فرزندشان سلب می کنند. برای مثال اتاق کودک را در نظر بگیرید که با موکت و گلیم های خشک با ضخامت کم مفروش شده باشد. مسلما وقتی کودک روی زمین می خوابد، می نشیند، چهار دست و پا راه می رود و یا بازی می کند، احساس راحتی و آرامش ندارد و ممکن است به دست و پای او آسیب وارد شود. فرش خواب کودک بهتر است با شانه 350، 500 و یا 700 بافته شود؛ چون این محصولات در حین متراکم بودن، نرمی و لطافت دارند و فشردگی بین ریشه های آن به گونه ای است که ذرات ریز بین آن ها نمی تواند نفوذ کند.

 

فرش کودک ضد حساسیت ساویز بافت

تاثیر رنگ و طرح فرش کودک در خلاقیت کودک

توجه کودکان به محیط اطرافشان بسیار است. از این رو توصیه می شود که چیدمان و دیزاین اتاق کودک با حوصله انجام شود. ایجاد فضای مناسب می تواند باعث افزایش مهارت ذهنی کودکان آن ها شود و تاثیر رنگ و طرح فرش کودک در خلاقیت کودکان نقش بالایی دارد. طرح فرش اتاق کودک می تواند خلاقیت کودک را رشد دهد البته این طرح باید مطابق با سن و جنسیت کودک انتخاب شود.

شادی در کودکان سبب ایجاد خلاقیت می شود و از طرفی آرامش را برای آن ها فراهم می سازد. رنگ و طرح فرش عروسکی اتاق کودک و دیگر و سایل و چیدمان اصولی آن ها، می تواند سبب رشد تعقل و هیجان مغز کودک شود. فرش اتاق خواب کودک بهتر است متناسب با روحیه کودک، علایق و ذائقه او، جنسیت و سن باشد و اگر کودک در سن تصمیم گیری است فرش کارتونی اتاق کودک بر اساس سلیقه او انتخاب شود.

 

طرح فرش اتاق کودک

همه کودکان به کارتون و انیمیشن های کودکانه علاقه دارند. طرح فرش اتاق کودک می تواند از میان این طرح های کارتونی باشد؛ البته باید توجه شود که فرش طرح کارتونی از میان کارتون مورد علاقه کودک باشد؛ چون هر کودکی به شخصیت کارتونی علاقه دارد و این علاقه در بچه ها متفاوت است. طرح های فرش کارتونی دخترانه با فرش کارتونی پسرانه متفاوت است. برخی از مدل فرش عروسکی جدید بین دختر و پسر مشترک است و بیشتر این طرح ها به صورت فرش کودک ترک هستند که با رنگ بندی خنثی و لایت ارائه می شوند. فرش ساده اتاق کودک برای فضاهای کوچک و پر از وسیله است تا بی نظمی در فضا ایجاد نشود.

در برخی از طرح های فرش فانتزی کودک، الگوها و طرح هایی هستند که مفاهیم مفید را به کودکان می آموزند؛ پس خرید فرش اتاق کودک علاوه بر اینکه کفپوش مناسبی است و نوعی وسیله تزیینی به حساب می آید، می تواند مفاهیمی ارزنده را به کودک بفهماند. برای مثال طرح فرش عروسکی اتاق کودک اگر از میان حیوانات انتخاب شود به کودک دوستی با حیوانات را می آموزد. یا فرش اتاق کودک حروف انگلیسی به کودک می فهماند که یادگیری زبان انگلسیی اهمیت دارد و یا خرید فرش فانتزی کودک در طرح های جاده، زمین فوتبال، بازی لی لی و یا مار و پله به کودک یاد می دهد که این بازی ها ارزش دارد و سبب دور شدن آن ها از بازی های یارانه ای می شود.
فرش ماشینی طرح عروسکی
بهتر است بر اساس انتخاب خود کودک باشد تا احساس مسولیت و استقلال در او رشد کند.

 

رنگ فرش اتاق کودک

دنیای رنگی می تواند هیجان را در کودکان ایجاد کند از این رو توصیه می شود در تهیه وسایل اتاق کودک به رنگ آن توجه شود. امروزه فرش اتاق کودک جدید در رنگ های پاستیلی و لایت بیشتر تولید می شود و بهتر است این رنگ ها از قبیل فرش اتاق کودک رنگ طوسی با رنگ های گرم ست شوند. فرش عروسکی برای اتاق کودک در رنگ های لایت، روشن و خنثی سبب ایجاد آرامش ذهنی و روانی کودک می شود و استفاده از این مدل از فرش های اتاق کودک، برای بچه هایی که جنب و جوش و هیجان بالایی دارند مناسب است. از طرفی این رنگ ها فضای اتاق را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهند و برای فضاهای کوچک بچه ها، توصیه می شود که از فرش ماشینی اتاق کودک در رنگ های لایت و خنثی استفاده شود.

فرش عروسکی صورتی یک انتخاب ایده ال برای اتاق دختران است که امروزه این رنگ به صورت یاسی و یا صورتی کمرنگ ارائه می شود. این رنگ آرامش بخش است؛ ولی باید با رنگ سفید، طوسی کمرنگ ترکیب شود؛ چون زیاد استفاده کردن از صورتی در اتاق دختران، اضطراب، استرس و آشفتگی را ایجاد می کند.

قالی فانتزی کودک در رنگ های آبی، فسفری، زرد، طوسی برای اتاق پسران و صورتی، یاسی، بنفش برای اتاق دختران مناسب است. البته امروزه قالی اتاق کودک در رنگ های طوسی نیز در طرح های دخترانه نیز تولید می شوند که به راحتی با انواع رنگ های دیگر ست می شوند.
والدین بهتر است قبل از انتخاب رنگ فرش اتاق کودک به موارد زیر دقت کنند:

  • استفاده از ترکیب رنگ آبی و سفید برای کودکانی که مشکل رفتاری دارند مناسب است و این ترکیب آرامش را در فضا ایجاد می کند.
  •  رنگ زرد قدرت هوش را بالا می برد. زیاد استفاده کردن از این رنگ اضطراب را ایجاد می کند از این رو توصیه می شود که این رنگ بهتر است با رنگ سفید یا طوسی کمرنگ ست شود.
  •  اگر کودکی به مطالعه و خواندن علاقه ای ندارد و والدین از این بابت نگران هستند می توان در اتاق او از رنگ سبز استفاده شود. حتی بسیاری از مدارس و مهدها در محیط کتابخانه سعی می کنند رنگ سبز را به کار ببرند.
  • کودکانی که رفتار پرخاشگرانه دارند و ناآرام و بی قرار هستند بهتر است از رنگ قرمز و یا نارنجی در اتاق او استفاده نشود.

اندازه فرش برای اتاق کودک

اتاق کودکان بیشتر کوچک است از این رو اندازه فرش اتاق کودک نیز در ابعادهای کوچکتر انتخاب می شود. بزرگترین فرش اتاق کودک در ابعاد 6 متری (2 در 3) تولید می شود که برای فضاهای بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد. سایز  فرش کودک نباید به گونه ای باشد که کف پوش به دیوار بچسبد. بهتر است بین دیوار تا کف پوش 12 تا 20 سانتی متر فاصله باشد. این مقدار فاصله، هم زیبایی اتاق را بیشتر می کند و هم اینکه سبب می شود تا والدین گوشه های دیوار را به راحتی تمیز کنند.

بهتر است زیر تخت مفروش نشود چون تخت فضای بسیاری را اشغال می کند و بیشتر طرح فرش کودک زیر تخت می رود. بهتر است دو سوم پایین تخت با فرش کودک پوشیده شود که این کار هم سبب زیبا شدن فضای اتاق می شود و هم اینکه تمیز کردن زیر تخت برای والدین راحت تر است. فرش کودک در اندازه استاندارد به صورت 6 متری، فرش کودک چهارمتری با ابعاد 1.5 در 2.25، 1 در 1.5، 1 در  1.2 در 1.7، 1.2 در 1.8، 50 در 80 و 70 در 100 و پادری ارائه می شود.

فرش کودک در اندازه استاندارد ساویز بافت

خرید فرش عروسکی اتاق کودک

شرکت فرش ساویز بافت، جزو اولین کارخانه های بزرگ در کاشان است که توانسته است فرش کلاریس کودک، طرح های کارتونی در رنگ بندی های شاد و فرش کودک ترک را ارائه دهد. خرید فرش عروسکی اتاق کودک از این مجموعه می تواند به صورت اینترنتی و یا حضوری باشد. والدین می توانند در کنار فرزندشان بشینند و از طریق موبایل به وب سایت ساویز بافت وارد شوند و فرش اتاق کودک ساویز بافت را در طرح های دخترانه، پسرانه، سیسمونی و نوزاد ببینند.

فرش سیسمونی و نوزاد با طرح های ساده تر و رنگ بندی لایت تولید می شود. این مجموعه قالی برای کودکان را در طرح های متنوع و در رنگ های متفاوت تولید کرده است تا هر کودکی با هر سلیقه ای، طرح فرش عروسکی مطابق با میل اش را بپسندد.
قیمت فرش کودک در این مجموعه به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه به قیمت تولیدی و درب کارخانه است و تمامی محصولات با ضمانت نامه و گارانتی ارائه می شوند.