فرش ماشینی درجه یک

چرا فرش ۱۵۰۰ شانه بخریم؟ بررسی نکاتی مهم قبل از خرید این فرش

چرا فرش 1500 شانه بخریم + نکاتی مهم قبل از خرید فرش ۱۵۰۰ شانه فرش ساویز بافت

همانطور که می دانید فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلف بافته می شوند که هر چه میزان شانه و تراکم افزایش پیدا کند، تعداد ریشه بافته شده در فرش نیز بیشتر شده و باعث می شود تا در فرش، بافتی ریز و ظریف ایجاد شود. شما باید قبل از خرید فرش های گران قیمتی مثل فرش 1500 شانه گل برجسته و یا فرش 1200 شانه عوامل زیادی را با توجه به سبک زندگی که دارید حتما در نظر بگیرید. قبل از خرید فرش 1500 شانه به دلیل قیمت بالایی که دارند ابتدا از خود بپرسید که چرا فرش 1500 شانه بخریم؟ فرش ۱۵۰۰ شانه برای چه مکان هایی مناسب است؟ کیفیت فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش های چگونه است؟ و این قبیل سوالات را در نظر بگیرید که در ادامه ما در این رابطه سعی کرده ایم به طور واضح راهنمایی های لازم را انجام دهیم.

 

فرش 1500 شانه یعنی چه؟

برای معرفی فرش 1500 شانه باید بگوییم که این فرش ماشینی درجه یک جدید یکی از رقبای اصلی و سرسخت قالی های دستباف می باشند و امروزه تا حد زیادی نیز جای فرش های دستباف را نیز گرفته اند. فرش 1500 شانه با تراکم 4500 یکی از بافته های تراکم بالایی می باشد که در عرض این بافته 1500 گره زده شده است و همچنین در طول این بافته تعداد 4500 ریشه زده شده، که تعداد بالای گره های زده شده در طول و عرض فرش سبب ایجاد بافتی ظریف و ریز در فرش 150 شانه شده است.

فرش 1500 شاته به دلیل داشتن شانه و تراکم بالا برای اینکه با بوم زمینه ای با وضوحی بالا و زیبا دیده شود، مسلما باید با نمره نخ خاب های نازکی همچون 50، 55 و 60 بافته شوند تا با بالا رفتن تعداد گره زده شده در فرش 1500 شانه گل برجسته نخ های خاب در هم تنیده نشوند. به دلیل اینکه این قالی دارای تراکمی بالا می باشد قطعا باید با جدیدترین دستگاه های روز HCI2 وندویل بلژیک یا آلمان بافته شوند تا تمامی ریشه ها فشرده و محکم در کنار یکدیگر زده شوند تا قالی 1500 شانه گل برجسته با استحکام و انسجامی بالا به تولید برسد. این بافته به فرش طرح ریز بافت مشهور می باشد که باید با بهترین الیاف درجه یک آکریلیک بافته شوند تا در کنار ظرافت، زیبایی بسان قالی های دستباف را نیز داشته باشند.

اگر بخواهیم در بیانی صریح و گویا بگوییم که فرش 1500 شانه یعنی چه، باید شما در ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشید که فرش 1500 شانه دارای ضخامتی بسیار کمتر از فرش 700، 1000 و 1200 شانه می باشد و ضخامت این بافته چیزی حدود 5 تا 6 میلی متر می باشد که به دلیل داشتن این بافت ظریف غالبا برای مکان های کم رفت و آمد نیز مناسب می باشد و از طرفی به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا همانند فرش های ابریشم نما هستند و به فضای پذیرایی خانه شما جلای بی نظیری بخشیده و کسانی که چندان به صورت تخصصی با فرش ها آشنایی ندارند، فرش 1500 شانه گل برجسته را با فرش های دستباف قطعا اشتباه می گیرند.

 

خصوصیات و ویژگی های فرش ۱۵۰۰ شانه

تمامی فرش ها دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به خود می باشند که این خصوصیات و ویژگی ها روی مرغوب و یا بد بودن کالا تاثیر می گذارند؛ اما اینجا ما به بیان خصوصیات فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته پرداخته ایم تا شما بتوانید این محصول را با دیگر فرش های ماشینی مقایسه کنید و اگر با سبک زندگی شما متناسب بود، آن را خریداری نمایید. فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته و دیگر بافته های تراکم بالا به دلیل اینکه دارای بافتی فشرده می باشند، باید با نخ تار و پود درجه یک و باکیفیت نیز بافته شوند؛ چراکه استفاده از نخ های نایلونی و پلاستیکی در بافت فرش های لوکس و خاص تراکم بالا بعد از گذشت زمان سبب می شود تا نخ های خاب روی یکدیگر تخته شوند.

شانه و تراکم

مسلما با اصطلاح شانه و تراکم فرش آشنا هستید و می دانید که این میزان شانه و تراکم است که کیفیت، ظرافت و حتی قیمت فرش را رقم می زند. فرش 1500 شانه با تراکم بالای 4500 می باشد که این شانه و تراکم بالا باعث شده است تا ضخامت نخ آکریلیک را کم در نظر بگیرند و همچنین برای اینکه بوم زمینه با وضوحی بیشتر و زیباتر به نظر برسد، ضخامت فرش تراکم 4500 را نیز حدود 6 میلی متر در نظر می گیرند تا بافت طرح بوم زمینه قالی بسیار زیبا و با جلوه ای بی نظیر به رخ کشیده شوند.

پس در حالت کلی می توان گفت که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند میزان متریال مصرفی در بافت قالی ها افزایش پیدا کرده و فرش ماشینی دارای بافتی فشرده و ریز نیز خواهد شد و همچنین به دلیل داشتن این شانه و تراکم بسیار بالا شلوغ ترین طرح ها در بافت فرش ۱۵۰۰ شانه دیده می شوند.

الیاف مورد استفاده در بافت فرش 1500 شانه

هر زمان که می خواهید اقدام به خرید بهترین فرش های ماشینی کنید، در مرحله اول الیاف مورد استفاده در بافت فرش را در نظر بگیرید و از اهمیت جنس نخ خاب فرش اصلا غافل نشوید؛ چراکه کل یک فرش ماشینی را نخ های تار و پود آن تشکیل می دهند و نخ های مختلفی نیز برای بافت فرش های ماشینی وجود دارند، مانند نخ آکریلیک، پلی استر، ویکرون، پلی اوژن و... که قطعا برای بافت فرش های تراکم بالا و فرش مناسب پذیرایی حتما باید از نخ آکریلیک هیت ست شده استفاده شود؛ چراکه قالی های بافته شده با نخ آکریلیک تا 10 سال نیز عمر می کنند. نخ آکریلیک هیت ست شده به دلیل اینکه از تونل آب و بخار عبور داده می شود دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت، نور مستقیم، پاخور می باشد و قابلیت برگشت پذیری بی نظیری نیز دارد که کیفیت فرش را افزایش می دهد.

الیاف فرش ۱۵۰۰ شانه ساویز بافت

شاید خیلی زیاد دیده باشید که فرش های مدرن 700 شانه با نخ ها پلی اوژن و دیگر نخ ها بافته می شوند؛ اما توجه داشته باشید که شانه و تراکم در فرش 700 شانه و تراکم های پایین تر کم می باشد و هر چه این نخ ها در معرض پاخور قرار بگیرند به مرور زمان به حالت قبل خود باز می گردند و کیفیت این بافته ها خیلی کم و قیمت ارزان تری هم دارند؛ اما فرش های تراکم بالا اگر با نخ های فرعی که نام بردیم بافته شوند قطعا بعد چند ماه تخته می شوند، پس توجه داشته باشید که فرش ماشینی درجه یک را از مکان های معتبری بخرید که مطمئن باشید از نخ آکریلیک درجه یک برای بافت فرش ها استفاده می کنند.

ضخامت فرش 1500 شانه گل برجسته

همانطور که گفتیم هر چه شانه و تراکم فرش 1500 شانه افزایش پیدا کند، برای اینکه بوم زمینه به خوبی دیده شود ناچارا باید ضخامت فرش را نیز کمتر در نظر بگیرند. این فرش طرح ریزبافت تنها به صورت گل برجسته بافته می شود که برای بافت قسمت های برجسته از نخ آکریلیک و برای بافت قسمت های فرو رفته باید از نخ هایبالک استفاده شود تا نخ هایبالک به قسمت های فرور رفته نما و زمینه ای براق ببخشد. ضخامت در قسمت برجسته فرش 1500 شانه برابر 6 میلی متر می باشد و در قسمت فرو رفته آن برابر 5 میلی متر بوده است که از این فرش ماشینی دستباف نما تنها باید در سالن های پذیرایی کم تردد استفاده کنید و در اصل به عنوان یک کالای تزیینی در منازل کاربرد دارند.

 

نکاتی مهم در مورد فرش ماشینی 1500 شانه

اینکه فرش ماشینی 1500 شانه به عنوان پر فروش ترین فرش شناخته شده است قطعا به دلیل بالا بودن میزان شانه و تراکم آن می باشد که روی کیفیت بی نظیر این قالی تاثیر گذاشته است و همچنین ظرافت و زیبایی بی نظیری که در بوم زمینه این قالی به چشم می آید. درست است که قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته نسبت به دیگر بافته ها گران تر می باشد؛ اما توجه کنید که بافته ای که برای منزل خود می خرید در کنار کیفیت، زیبایی بسان قالی های دستباف را در خود دارد؛ چراکه فرش تراکم 4500 کاشان با سه ردیف پود نیز بافته می شود که مقاومتی بالا در خود دارد که در کنار نکات مهم فرش ماشینی 1500 شانه به بیان مزایا و معایب این بافته در ادامه پرداخته ایم.

مزایای قالی 1500 شانه

همانطور که می دانید بافت قالی های ماشینی به این شکل هستند که نخ های خاب U شکل به دور نخ تار که از جنس پنبه باید باشند تابانده می شوند. فرش های تراکم بالا به دلیل داشتن تعداد گره بالا احتمال اینکه نخ خاب از بافته خارج شود بسیار کم بوده و انسجام بین ریشه ها به قدری زیاد می باشد که حتی ذرات گرد و غبار نیز نمی توانند به قسمت برجسته فرش نفوذ کنند و از طرفی ضخامت کم سبب شده است تا سطح فرش دچار ساییدگی نشود که در ادامه به بیان چند مورد از مزایای فرش 1500 شانه پرداخته ایم تا بتوانید بهترین بافته را خریداری کنید.

  • مهم ترین چیزی که در بافت فرش 1500 شانه اهمیت بالایی دارد جنس نخ بافته می باشد که باید از نخ آکریلیک هیت ست شده و هایبالک در بافت این فرش استفاده شده باشد؛ چراکه در برابر پاخور و نور مستقیم آفتاب دوامی بی نظیر دارند.
  • دوام، عمر و کیفیت فرش 1500 شانه با توجه به مکانی که می خواهید از فرش استفاده کنید، رقم می خورد. هر چه تراکم در بافت فرش های ماشینی افزایش پیدا کند استحکام و انسجام بین ریشه های بافته زیاد شده و از نظر استحکام و انسجام فرش 1500 شانه ضمانت شده می باشد.
  • قطعا تعداد بالای گره های بافته شده در عرض فرش ماشینی 1500 شانه در پی دارنده ظرافت بالا در فرش می باشد که این ظرافت را در فرش های تراکم پایین اصلا نمی توانید ببینید، و اینکه فرش 1500 شانه با 8 پالت رنگی جدید بافته می شود که هارمونی همخوانی رنگ ها در این قالی های کاشان به خوبی حفظ شده اند.
  • نخ آکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک از دسته نخ های بدون پرزدهی می باشند که به دلیل نداشتن پرزدهی به عنوان فرش ضد حساسیت نیز شناخته می شوند که برای بافت قالی 1500 شانه به دلیل اینکه از ضخامت نخ خاب کمی استفاده می کنند این بافته ها دارای سطحی بسیار نرم و لطف می باشند.

 

عیوب فرش 1500 شانه

در باب بیان عیوب فرش 1500 شانه قطعا تا الان متوجه شده اید که فرش های 1500 شانه تراکم 4500 دارای بافتی ظریف و حساس می باشند و در کنار مزایایی که دارند معایبی نیز دارند که این معایب تنها زمانی دیده خواهند شد که فرش مناسب منزل شما نباشد که اگر با معایب فرش 1500 شانه آشنا شوید قطعا انتخابی آسان تر برای خرید فرش سالن پذیرایی خواهید داشت.

  • از جمله معایبی که در مورد فرش 1500 شانه می توان ذکر نمود این است که از این فرش نمی توانید به عنوان کف پوشی مناسب برای نشستن روی زمین و خوابیدن استفاده کنید؛ چراکه از فرش تراکم بالا تنها به عنوان عنصر زینت بخش استفاده می شود.
  • یکی از معایب فرش 1500 شانه در این است که به دلیل شانه و تراکم بالا میزان متریال مصرفی در بافت فرش های 1500 شانه زیاد می باشد و با توجه به اینکه تنها به صورت گل برجسته بافته می شوند، دارای قیمت گران تری نسبت به فرش های تراکم بالا می باشند.
  • برای جابجایی، فرش 1500 شانه را به هیچ وجه نباید تا بزنید و حتما باید توجه کنید که فرش ماشینی 1500 شانه را لول کنید.
  • فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته به دلیل داشتن ظرافتی بالا و ضخامت کمی که دارد، تنها باید توسط قالیشویی های معتبر و حرفه ای شسته شوند.

 

آشنایی با طرح های جدید و زیبای فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان

فرش های ماشینی با سبک و طرح های مختلفی بافته می شوند که انتخاب سبک و طرح فرش در درجه اول وابسته به سبک دکوراسیون منازلتان می باشد، چراکه در دکوراسیون انواع سبک مدرن، کلاسیک و سنتی را داریم که شما متناسب با سبک دکوراسیونی که دارید باید فرش مناسب را نیز خریداری کنید. فرش 1500 شانه لوکس برای خاص پسندان و پاسخگوی تمامی سلیقه ها می باشد که حتما می دانید فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان تنها به سبک کلاسیک بافته می شود و طرح هایی مناسب سبک کلاسیک و سنتی را در خود دارد. شلوغ ترین طرح و نقشه ها در فرش های ۱۵۰۰ شانه با بافتی ریز و جذاب به چشم می آیند که تنوع طرح زمینه در این بافته بسیار زیاد می باشد که در ادامه چند نمونه از طرح های فرش 1500 شانه را ذکر کرده ایم.

فرش ۱۵۰۰ شانه طرح افشان

یکی از پرفروش ترین طرح ها در بین فرش های ماشینی، طرح های افشان می باشند. فرش ۱۵۰۰ شانه طرح افشان نمونه ای از قالی های طرح جدید است که بوم زمینه بافته فاقد لچک و ترنج می باشد و زمانی که بوم زمینه فرش طرح افشان نگاه می کنید انگار که به صورت پی در پی طراح این گل های افشان را طراحی نموده است و به این شکل شما برای سالن های پذیرایی کوچک خود می توانید از این طرح فرش استفاده کنید تا فضای خانه بزرگتر به چشم بیاید و همچنین فرش طرح افشان بافته شده با رنگ های خنثی برای منازل سبک مدرن نیز انتخابی ایده آل است.

فرش ۱۵۰۰ شانه خشتی

فرش طرح خشتی نیز بعد از طرح افشان از نمونه های جدید و پر فروش در بین فرش های ماشینی می باشد که فرش 1500 شانه خشتی همانطور که از نام آن نیز پیداست به گونه ای طراحی شده است که کل بوم زمینه فرش با اشکال هندسی دایره، مربع یا مثلث های کوچک شکل گرفته اند و داخل هر کدام از اشکال گل و گیاهان برجسته بافته شده اند که از این طرح فرش 1500 شانه نیز می توانید در منازل سبک سنتی، مدرن، کلاسیک با توجه به رنگ زمینه سرد یا گرم استفاده نمایید.

فرش ۱۵۰۰ شانه لچکترنج

شاید از قبل هم بدانید که فرش های ماشینی و دستباف از ابتدا با لچک و ترنج بافته می شدند که این ترنج میانی به بیانی شیوا به نشانه حوض های وسط باغ بوده و اصالتی چندین ساله این طرح ها در خود دارند که از فرش 1500 شانه لچک و ترنج دار تنها در سالن های پذیرایی بزرگ و منازل سبک سنتی یا کلاسیک تنها می توانید استفاده نمایید که فرش لچک ترنج دار نایین، اصفهان و صاحبقران بسیار محبوب می باشند.

فرش ۱۵۰۰ شانه طرح ماهی

یکی از فرش های ماشینی که اصالت و زیبایی خاصی را در خود جای داده اند و به عنوان فرشی با طرح خاص از آن یاد می شود، فرش طرح ماهی می باشد که در اصل طرح آن بر گرفته از طرح لچک و ترنج می باشد؛ اما ترنج میانی شبیه به ماهی طراحی شده است و کل بوم زمینه فرش ۱۵۰۰ شانه طرح ماهی را حالتی پولک مانند با بافت های ریز تشکیل داده اند.

 

کاربرد فرش 1500 شانه تراکم 4500 در دکوراسیون خانه

فرش 1500 شانه به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا، ضخامتی کم دارد که این ضخامت کم و به کارگیری نخ خاب نازک در بافت این فرش ها سبب شده اند تا فرش مناسب پذیرایی خانه، مجلل و زیبا باشند و اصلا انتخاب مناسبی برای منازل پر رفت و آمد نیستند؛ چراکه بعد از مدتی زیبایی خود را از دست می دهند. کاربرد فرش 1500 شانه تراکم 4500 در دکوراسیون خانه در این است که به عنوان عنصر زینت بخش در خانه ها کاربرد دارند که این فرش سبک کلاسیک را می توانید با لوستر، آباژور، مبلمان استیل خود ست نمایید و حتی می توانید با انتخاب فرش با رنگ خنثی از این فرش کلاسیک ایرانی در منازل سبک مدرن و یا تلفیقی خود نیز استفاده نمائید.

اگر می خواهید که فرش در دکوراسیون و سالن پذیرایی خانه شما جلوه خوبی داشته باشد، توجه کنید که سایز و ابعاد آن را به گونه ای انتخاب کنید که اندازه آن طبق استاندارد ها صورت بگیرد و فرش در مرکز قسمتی که در نظر گرفته اید پهن شود و مبلمان خود را دور بافته چیدمان کنید. فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته به دلیل ظرافت بالایی که دارد نباید کمد، ویترین، مبلمان سنگین را روی فرش قرار دهید؛ چراکه قطعا به بافت ظریف نخ خاب فرش آسیب وارد خواهد شد. با توجه به اینکه فرش 1500 دارای طرح زمینه ای شلوغ می باشد، به همین دلیل توجه داشته باشید که رنگ و نوع دیگر وسایل منزلتان را به گونه ای انتخاب کنید که فضای سالن پذیراییتان بد به چشم نیاید به گونه ای که برای سالن های کوچک فرش با رنگ خنثی و روشن و برای فضای بزرگ فرش با رنگ گرم و زمینه شلوغ مناسب می باشد.

 

بررسی قیمت فرش 1500 شانه با توجه به طرح و سبک

اولین چیزی که شما مشتریان قبل از خرید فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه باید در نظر بگیرید این است که سبک و طرح فرش روی قیمت آن اصلا هیچ تاثیری نمی گذارد چون عده ای از فروشندگان سودجو در زمان فروش فرش ماشینی می گویند چون طرح افشان جدیدتر از طرح لچک و ترنج است پس قیمت بالاتری هم دارد که این امر کاملا اشتباه و صرفا کلاه برداری به حساب می آید. شما هر نوع فرش 1500 شانه گل برجسته ای را که خریداری کنید از لحاظ قیمت تمامی طرح ها همانند هم در یک رده قیمت هستند و تنها شما با خرید فرش 1500 شانه استوک (فرش های قدیمی ته انباری) می توانید فرش 1500 شانه را ارزان تر خریداری کنید اما توجه کنید که طرح های فرش استوک قدیمی هستند.

در باب بررسی قیمت فرش 1500 شانه با توجه به طرح و مدل باید بگوییم که این بافته تنها به صورت گل برجسته بافته می شود و این بافت برجسته سبب افزایش قیمت فرش 1500 شانه کاشان نسبت به دیگر بافته های تراکم پایین می باشد و دیگر عواملی که روی قیمت فرش 1500 شانه تاثیر می گذارند عبارتند از: ابعاد فرش، نوع متریال مصرفی در بافت (جنس نخ تار و پود)، میزان متریال مصرفی، برند بودن، این ها عواملی هستند که روی قیمت قالی ۱۵۰۰ شانه به صورت مستقیم تاثیر می گذارند و بر اساس این موارد قیمت بافته ها تخمین زده می شود.

 

خرید فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

شما می توانید جهت خرید فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته از طریق سایت فرش کاشان تنوع بالای این فرش کلاسیک ایرانی را مشاهده کنید و از قیمت روز تمامی فرش ها به صورت آنلاین و یا تلفنی نیز مطلع شوید. با توجه به اینکه قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته بسیار گران تر از دیگر بافته های تراکم پایین می باشد تنها خرید مستقیم و بدون واسطه فرش ۱۵۰۰ این امکان را به شما می دهد تا بتوانید با حذف واسطه ها به صورت مستقیم از درب کارخانه خرید خود را انجام دهید؛ چراکه خرید مستقیم از کارخانه دست دلالان و واسطه ها را از میان برداشته که می توانید فرش 1500 شانه 12 متری، فرش 1500 شانه 9 متری و کوچک ترین سایز استاندارد سایز 6 متری و ابعاد کوچکتر را با سایز دلخواه از فروشگاه فرش کاشان تهیه نمایید.